Nowa książka o mieszankach ziołowych

Szanowni Państwo!

Przez pewien czas Manuał Zielarski nie był aktualizowany o nowe treści. Wynika to z faktu, iż skupiłem się w zupełności nad moim nowym dziełem, które szczęśliwie ukończyłem. Dlatego 15 sierpnia w Katowicach (Letni Uniwersytet Zdrowia; Międzynarodowe Centrum Kongresowe) odbędzie się uroczysta inauguracja książki pt. “Historyczne i współczesne mieszanki ziołowe do użytku wewnętrznego”.

Książka jest już do zamówienia w systemie przedsprzedaży pod tym LINKIEM!

Książka ta liczy 272 strony i jest pierwszą pozycją z serii podręczników zielarskich mojego autorstwa. Składa się z części farmaceutycznej poświęconej zagadnieniom surowców zielarskich; definicji mieszanek, naparów i odwarów; sprzętu do ich wykonywania oraz szczegółowych zasad sporządzania tych prostych form leku roślinnego. Treść została wzbogacona licznymi tabelami oraz rycinami, które pozwolą lepiej zrozumieć omawiane tematy. Część praktyczna to ponad 940 receptur na wspomniane przetwory z czego 80 dotyczy farmakopealnych i oficjalnych naparów i odwarów, natomiast reszta (ponad 860 przepisów) to rewizje aptecznych i spotykanych w literaturze mieszanek ziołowych. Zostały one poprawione pod względem składu, dostępności surowców, natomiast dawkowanie – jeżeli było to możliwe – zostało wyznaczone na nowo i zapisane w gramach, a nie w łyżkach i łyżeczkach.

“Historyczne i współczesne mieszanki ziołowe do użytku wewnętrznego” będą od sierpnia do nabycia na stronie internetowej Kocham Zioła (kochamziola.pl). Partnerami medialnymi książki są: seria wydawnicza Kocham Zioła, czasopismo Szaman oraz czasopismo Viva Zioła!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

KOMENTARZE

One thought on “Nowa książka o mieszankach ziołowych

  1. Myślę że obowiązkowa lektura dla każdego zielarza. Ja osobiście bardzo polecam tę książkę, jest fajnie napisana i zawiera szereg naprawdę fascynujących informacji o ziołach różnego typu. Zajmuje honorowe miejsce na mojej półce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZOBACZ POZOSTAŁE WPISY

SZUKAJ WPISÓW

PATRONITE

ARCHIWUM

Archiwa
error: Kopiowanie zawartości wzbronione.