Klub Zdrowia: nie daj się oszukać!

Z przyjemnością odnotowałem przekroczenie przez tekst „Ziołowa ściema, czyli precz z pasożytami” bariery, która wydawała mi się do tej pory nieosiągalna – niemal 23 tysięcy odsłon. Ośmielony sukcesem wpisu, postanowiłem poszukać innych ściem, przed którymi mógłbym ostrzec Czytelników, chroniąc ich portfele, zdrowie a być może i życie. Niestety, ich znalezienie było zbyt proste…

Moja mama uwielbia kolorowe tygodniki z segmentu „gwiazdy i ich odjazdy”. Jest to lektura łatwa, prosta i przyjemna, idealna do zagryzienia kruchym ciasteczkiem i popicia niesłodzoną kawą. Krzykliwe kolory, zdjęcia celebrytów i dział kulinarny bez trudu przyciągają niewymagających czytelników zarówno z dużych miast, jak i małych wsi. Target tzw. prasy yellow jest niezwykle liczny, co pokazuje sumaryczny tygodniowy nakład sześciu największych tygodników kobiecych: ponad 2,3 mln egzemplarzy, przy sprzedaży płatnej wynoszącej 1,63 mln sztuk! Jest to przepotężne medium reklamowe, co skrzętnie wykorzystują reklamodawcy. Jeżeli na lep reklamy złapie się co setny czytelnik, to liczba klientów przyciągniętych za pośrednictwem prasy yellow, będzie szła w tysiącach – i to tylko w ciągu jednego tygodnia! Ogromne znaczenie ma fakt, iż często czytelnicy charakteryzują się niewielkim poziomem wykształcenia, przez co są bardziej podatni na dobrze skonstruowaną reklamę i z trudem (jeżeli w ogóle) bronią się przed nabiciem w butelkę.

Gdy trafiło do mnie kilka egzemplarzy ‘Twojego Imperium’ i ‘Życia na Gorąco’ (obie pozycje są wydawane przez Bauer Media Polska), nie mogłem oprzeć się i przewertowałem je w poszukiwaniu czegoś o ziołach. Krótkie teksty o ziołolecznictwie dosyć często pojawiają się w takich tytułach prasowych, lecz ich poziom merytoryczny pozostawia wiele do życzenia. Miałem nadzieję na znalezienie tekstu o niskiej jakości i skonstruowanie wpisu w tryumfalnym stylu „Aha! Oto nędza dziennikarza!”, ale natrafiłem na kilka reklam wyjątkowo podejrzanych specyfików, którym poświęcam dzisiejszy tekst. Niech mój wpis będzie przestrogą dla wszystkich tych, którzy będą chcieli nabyć te lub inne preparaty, reklamowane w podobnym stylu – dajcie sobie spokój, wyjdzie Wam to tylko na zdrowie!

Aby uchronić się przed zarzutami, iż odkopuję niestworzone rzeczy ze starych czasopism, na pierwszy ogień pójdzie ‘Twoje Imperium’, numer 26, 10-16 lipca 2017 r. Jak widzimy, jest to egzemplarz tegoroczny, więc sprawy tutaj opisywane są świeże i aktualne. Na stronie 47., którą można nazwać również przedostatnią, lub okładką III (jest to istotne, ale o tym później!), znajduje się całostronicowa reklama preparatu Manuskin Active. Wielki napis na górze strony bije po oczach drogich Czytelników sensacyjnym hasłem „REWOLUCYJNY ŚRODEK na łuszczycę, liszaje i egzemy!”. Kto z nas nie zna osoby cierpiącej na jakąś chorobę skórną? Jeżeli w dodatku owe zmiany są w miejscu widocznym (twarz, ręce), to osoba chora pragnąca pozbyć się szpecących dolegliwości, jest w stanie wydać na terapię grube tysiące złotych. Nic dziwnego, że znajdują się bezwstydnicy chcący wyciągnąć od pacjentów grubą kasę, obiecując cuda na kiju.

Jak czytamy dalej:

Gilbert Wong, profesor z Instytutu Medycyny Naturalnej z Nowej Zelandii, wynalazł środek, który skutecznie zwalcza wszelkie stany zapalne skóry.” Zostało zamieszczone zdjęcie pana Wonga, podpisane „specjalista z Uniwersytetu w Manukau”.

Pomijając niezdecydowanie osoby redagującej tekst, czy pan Wong pracuje na uniwersytecie, czy też w instytucie, można łatwo sprawdzić, czy taka osoba istnieje. Cóż… research przeprowadzony na LinkedIn pokazuje, iż Gilbert Wong mieszka na Nowej Zelandii – i to w zasadzie tyle. Pan Wong kończył studia z zakresu komunikacji i reklamy na Uniwersytecie w Auckland (ma tytuł bakałarza, do profesora jeszcze mu daleko…) i zajmuje się public relations. Najwyraźniej obcy jest mu Instytut Medycyny Naturalnej, bo takowy… nie istnieje. Prawdziwy za to jest Uniwersytet w Manukau, którego pełna nazwa brzmi „Manukau Institute of Technology”, lecz żaden Gilbert Wong na nim nie pracował, ani na nim nie studiował. Podsumowując akapit: profesor Wong okazał się jedynie wytworem fantazji, stworzonym na potrzeby reklamowe.

U osób nieco bardziej obeznanych z kwestiami zdrowia, ostrzegawcza lampka powinna zapalić się przy zwrocie „skutecznie zwalcza wszelkie stany zapalne skóry”. Leczenie stanów zapalnych skóry nie należy do najłatwiejszych, na co zresztą wskazują kolejki do dermatologów. Kpiną w żywe oczy jest twierdzenie, iż istnieje jakikolwiek preparat, który leczy „wszystko”. W dodatku, wgryzając się w tekst reklamy, odnajdujemy informację, iż dodatkowo zabija wszystkie (!) bakterie i grzyby oraz odbudowuje tkankę skórną. Nawet nie mam siły z tym polemizować – nagle okazuje się, że wszystkie nasze leki, kremy, maści, antybiotyki są do wyrzucenia. Więc cóż ma takie niebywałe właściwości?

Fikcyjny profesor Wong zajmował się nowozelandzkim miodem manuka, z którego wyekstrahował methylglyokxal (metyloglioksal; warto dodać, iż nieistniejący prof. Wong przypisuje sobie odkrycie w tym miodzie tego związku), substancję o właściwościach bakteriobójczych. Z tym nie mam prawa polemizować, istotnie w tej odmianie miodu jest całkiem spora ilość tego związku, oznaczana jako MGO (mg metylogioksalu na kg miodu). Nie jest to jednak związek charakterystyczny tylko dla miodu manuka – to produkt pośredni wielu przemian metabolicznych u organizmów żywych, znajduje się w mleku, syropie klonowym, a nawet w coca-coli. Kwestią wysoce dyskusyjną jest skuteczność metyloglioksalu na proces gojenia ran. Jedne badania mówią o tym, iż następuje nieznaczna poprawa – taka sama powinna nastąpić po zastosowaniu zwykłego miodu wielokwiatowego, który również odznacza się przecież aktywnością bakteriobójczą i dużymi walorami pielęgnacyjnymi. Inne doniesienia mówią natomiast o indukowaniu stanów zapalnych przed metyloglioksal u osób chorych na cukrzycę (Clinical Science, 01 Jul 2005). Nie znam żadnych wiarygodnych doniesień mówiących „Tak, miód manuka leczy łuszczycę, liszaje a często stosowanie kosmetyków z tym miodem, prowadzi do samoregeneracji skóry”. Ktokolwiek tak twierdzi, nie ma na to cienia dowodów i celowo nabija ludzi w butelkę. Butelka jest najwyraźniej dosyć duża, gdyż niewielkie opakowanie kremu Manuskin Active (35 ml) kosztuje aż 97 złotych. Reklama nie informuje nas, z kim zawieramy umowę kupna, nie jest podany producent kremu, podmiot wprowadzający do obrotu. Gdyby nie daj Boże, stało się komuś coś po tym preparacie, do kogo pisać skargi? Jedyne co możemy wywnioskować z tego tekstu, to to, że istnieje jakiś „klub zdrowia”, który prowadzi tego typu telefoniczne sprzedaże. Dla reklamodawcy to wygodne, posiadanie lokalu jest niebezpieczne, jeszcze mogą na jego adres przychodzić zwroty i reklamacje.

Postanowiłem poszperać nieco głębiej w internecie, szukając informacji o kremie Manuskin Active. Nie wiem do tej pory co to jest – lek czy kosmetyk?. Jak to mówią „ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra”, zatem czy produkt podpada do GIFu, czy pod SANEPID – to wciąż do ustalenia. Wedle strony http://manuskin-active.com.pl, krem ten dodatkowo zawiera olej z ogórecznika i pantenol, więc informacje zostały nieco poszerzone względem danych z reklamy papierowej. Dalej jednak nie wiemy, kto sprzedaje ten krem i kto go produkuje. Zastanawia wyższa cena preparatu w sprzedaży internetowej (137 zł) i tekst na dole strony:

Niniejsza strona internetowa zawiera jedynie niewiążące informacje o charakterze poglądowym. Informacje przedstawione na stronie internetowej pochodzą z programu afiliacyjnego, do którego należy podmiot oferujący produkty lub usługi. Operator strony internetowej nie prowadzi sprzedaży jakichkolwiek produktów ani usług, a nie pośredniczy w takiej sprzedaży. Operator strony nie zbiera i nie przetwarza jakichkolwiek danych osobowych.”

Skoro nie prowadzi sprzedaży, ani nie pośredniczy w sprzedaży, to co robią na stronie internetowej guziki „kup teraz”, przekierowujące do formularza zamówienia? Ktoś tutaj próbuje zrobić z nas idiotów! Kliknięcie w zakładkę „Regulamin” oraz „Kontakt” nie przynosi żadnych istotnych informacji, najwyraźniej celowo nie podaje się danych podmiotu odpowiedzialnego za obrót tym kremem, licząc tym samym na ochronę przed wściekłymi klientami. Czy nadal chcesz kupić ten preparat o dętych właściwościach, nie wiedząc kto go wyprodukował, co zawiera i kto go sprzedaje? Czy wciąż chcesz zaryzykować możliwe pogorszenie się stanu skóry? Dzięki Google Trends widzę, iż od ponad roku każdego tygodnia jest kilkanaście zapytań ‘Manuskin Active’, co dobrze świadczy o internautach chcących dowiedzieć się czegoś więcej. Trapi mnie jednak to, ile wyszukiwań kończy się finalizacją zamówienia i w konsekwencji zapłaceniem frycowego.

Podobny rozbiór reklamy jest niezbędny w przypadku rozgryzania preparatu Remaxin, którego reklama znajduje się w ‘Życiu na Gorąco’, nr 28 z 13 lipca 2017 r. na przedostatniej stronie (okładka III). Piękne hasło „Pozbądź się żylaków i odzyskaj piękne nogi”, jest niezwykle na czasie. Czytelnicy prasy yellow z reguły młodzieniaszkami nie są, często cierpią na dolegliwości nieodzowne dla pewnego wieku. Żylaki u osób 50+ stają się niekiedy ponurą codziennością i każda szansa, aby poczuć ulgę jest mile widziana.

Tym razem genialnym wynalazcą środka o nazwie Remaxin jest profesor Alois Drechsler, specjalista do spraw flebologii, szef Instytutu Zdrowia Komórkowego w Dornbach Wiedniem. Wybaczcie mi! Nie mogłem się powstrzymać i zweryfikowałem podane w reklamie informacje. Jedynymi prawdami w niej podanymi to flebologia i Dornbach. Faktycznie, flebologia zajmuje się żyłami, a Dornbach leży w Austrii. Na tym jednak kończą się fakty, a zaczynają niebezpieczne mity. Nie ma kogoś takiego jak profesor Alois Drechsler a Instytut Zdrowia Komórkowego to wydmuszka podobna do wspomnianego wyżej Instytutu Medycyny Naturalnej.

No dobrze, zostawię profesora Drechslera niebytowi, zajmę się nader realnym Remaxinem. Zdjęcie produktu przedstawia buteleczkę z napisem „Remaxin; dietary supplement”. I już? Skład? Ilość dawek? Niestety, tego nie zobaczymy ani w prasie, ani w internecie. Jest to najwyraźniej świeżynka, Google Grafika nie znajduje innych zdjęć opakowania, a wyszukiwarka milczy nienawistnie na temat Remaxinu. Bez internetowego echa przechodzi wieść o cudownym preparacie który „zdobył olbrzymią popularność w Europie Zachodniej i USA, gdzie pomógł już 72 tys. kobiet”. Również bazy medyczne milczą o Remaxinie a przecież „przeszedł rygorystyczne badania kliniczne i jest certyfikowany”. Jest to plucie w twarz osobom, które naprawdę cierpią na bóle nóg, żylaki i zakrzepy. Na dobrą sprawę, nawet nie wiemy czy Remaxin to tabletki, pigułki czy proszek! O składzie wiemy tyle, co nic: „to w 100% naturalny kompleks ziół i minerałów znanych w medycynie naturalnej od tysięcy lat. […] Kuracja prof. Drechslera zawiera bowiem 300% więcej składników aktywnych, co powoduje natychmiastowe odblokowanie układu krwionośnego.” Czy naprawdę ktokolwiek chciałby zażywać preparat o nieznanym składzie, gdzie równie dobrze może być gips z cementem? Gdzie jest Główny Inspektorat Farmaceutyczny, gdy w czasopiśmie, które sprzedaje się w ilości PÓŁ MILIONA egzemplarzy tygodniowo, tajemniczy ‘klub zdrowia’ reklamuje bzdury o suplemencie diety (bo tym jest „dietary supplement”, który „rozpuszcza skrzepy cholesterolowe, złogi tłuszczowe i toksyny”? Kto kontroluje i w ogóle dopuszcza do obrotu takie rzeczy?

Wysłałem do wydawnictwa Bauer pytania dotyczące podmiotu, który publikuje przytoczone wyżej reklamy. Do chwili obecnej nie doczekałem się odpowiedzi, gdy tylko ją dostanę, zamieszczę ją w tym wpisie. Niezależnie od tego, co napisze korporacja medialna, nie zrozumiem zasad etycznych, którymi kieruje się wydawnictwo Bauer, dopuszczając do druku reklamy, które robią z ludzi idiotów a z mózgu wodę. Reklamy które opisywałem, znajdują się na stronach okładkowych, co kosztuje majątek! Bauer oczywiście daje stałym reklamodawcom rabat, lecz reklama Remaxinu tylko w jednym numerze ‘Życia na Gorąco’ na przedostatniej stronie, musiała kosztować co najmniej 175 tysięcy złotych + 23% VAT. A w Twoim Imperium? A w innych tytułach yellow należących do wydawnictwa Bauer? O innych pismach nie wspominam, nie tylko Bauer drukuje pisma poradniczo-rozrywkowe. Jesteśmy świadkami przewałów na ogromną skalę, gdzie na jednej szali znajdują się miliony złotych oraz wielkie imperia medialne, a z drugiej cieniutkie portfele Polaków i nasze zdrowie.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

KOMENTARZE

59 thoughts on “Klub Zdrowia: nie daj się oszukać!

 1. Wg informacji z call center skład Remaxinu jest następujący: biotyna, Q10, wit. D3 i K cynk, wyciąg z palmy sabałowej. Remaxin jest reklamowany w magazynie 100 Rad z 27 lipca 2017. Tym razem jako preparat na miażdżycę wynaleziony amerykańskiego prof. Williama Drapera (w googlach nie istnieje. Adresu dystrybutora i producenta nie ma i nie chcą podać w call center, który zbiera zamówienia. Na stronie internetowej, gdzie można preparat zamówić, w regulaminie czytam: "Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za jakość, bezpieczeństwo lub zgodność z prawem Produktów Rabatowych zakupionych z wykorzystaniem Kuponów, ani za rzetelność i dokładność informacji zawartych w Reklamie". Oraz: "W maksymalnym zakresie dopuszczalnym przez prawo, Sprzedawca i jego pracownicy, dyrektorzy, agenci, sprzedawcy i Ogłoszeniodawcy wyłączają domniemane gwarancje, że Produkty Rabatowe są zbywalne, zadowalającej jakości, odpowiednie, terminowe, zdatne do określonego celu lub potrzeb, nie naruszają prawa lub nadają się do użytku".

 2. A ja w gazecie z Biedronki znalazłam ten sam artykuł o cudownym leku na żylaki wynalezionym przez tego samego prof.Aloisa Drechslera ale o nazwie Manuskin Active.Ludzie nie wierzcie w te brednie,nie ma cudownych leków na żylaki!!

 3. Właśnie przed chwila znalazlam ten srodek w szafie mojej tesciowej ktora wczoraj zmarla nagle na zawał serca spowodowany straszna miażdżyca. Nie wspomniala nam ze brala ten lek , mam tylko nadzieję że nie przyczynił się on do naglej śmierci.

 4. A ja dzisiaj odkryłem w w gazecie TELE Tydzień na str. 99 podobny artykuł o cudownym leku na żylaki wynalezionym jednak przez innego prof. – prof.Mark Yunk-Wei członka honorowego Amerykańskiego Instytutu Flebologii o nazwie Remaxin. Dolne zdjecie leku identyczne jak na ww. stronie. Już miałem zamówić!
  Ludzie o co chodzi?. Ten sam lek a kilku odkrywców? Chyba to są brednie i naciąganie na nasze skromne kieszenie.

  Odpowiedz

 5. No tak, ostatnio tropiłam profesora, który wynalazł wkładki magnetyczne z elementami akupunktury, którego zdjęcie zamieszczają kolorowe gazetki razem z reklamą zachęcającą do kupna z dużą zniżką. Profesora nie znalazłam, a firma wysyłająca rewelacyjne wkładki – ponoć z Wrocławia jest absolutnie anonimowa … świat się kręci… pozdrawiam

 6. A ja dzisiaj czytam czasopismo Kobieta i życie nr 10 październik 2017 ostatnia strona Pozbądź się żylaków i odzyskaj piękne nogi MANUSKIN Active ulepszona formula odkrycie naukowca z Austrii Prof.Aloisa Drechslera cudo które leczy żylaki ten sam produkt w innych czasopismach leczy łuszczycę i inne choroby skóry czyli szajs i naciąganie ludzi i kuszą jeszcze promocją Klubu Zdrowia 70% rabatu z ceny 323 zł na 97 zł szok nie dajcie się oszukać

 7. Własnie dzisiaj moja mama przyznała się,że zamówiła dwa flakoniki tego cuda,momentalnie zaświeciła mi się czerwona lampka i zaczęłam szukać informacji na ten temat i tak tu trafiłam. Mama dostała zakaz przyjmowania przesyłki(za pobraniem),myślę,że problem zażegnany.Dziękować losowi,że istnieją tacy ludzie jak pan Bartłomiej. Pozdrawiam.Agnieszka.

 8. Podzielam zdanie Autora. Kiedy dociera do mojej świadomości tekst w stylu "innowacyjna formuła" to czuję się jakbym słyszała chichot diabła.

 9. Bartku, znów czuję miłe zaskoczenie. Cieszę się, że mówisz o tematach dotyczących zdrowia. To bardzo ważne. Wiem jak to jest kiedy tonący chwyta się brzytwy, bowiem od 16 lat choruję na łuszczycę. Dzięki Tobie wiem jakich preparatów unikać, na co zwracać uwagę i w jaki sposób z wykorzystaniem natury poprawić stan swojego zdrowia. Możesz być z siebie dumny. Kawał dobrej roboty.

  Serdecznie pozdrawiam.

  1. Tych preparatów jest dużo więcej od tego samego wydawcy. Wiem bo schemat się powtarza. Produkty na porost penisa, porost piersi, haluksy, zatkane żyły ,sześciopak i wyrzeźbiona sylwetka bez ćwiczeń, odchudzanie a co najgorsze na cukrzyce i pisze tam ze nie trzeba przyjmować insuliny ile to ludzi mogło zabić. Ta firma wykorzystuje kompleksy i słabości ludzkie. Ludzie nie dajcie się.

 10. czasem robimy sobie w długie zimowe wieczory godzinę śmiechu kiedy wpadnie komuś w oczy cudowny lek, a jak odkryty przez amerykanskich naukowców znany w starożytnych Chinach to obowiązkowo czytamy te rewelacje. Komentarze, opisy uzdrowionych cudownie, Tylko kilka godzin do zakonczenia promocji!!!! znany lekarz , specjalista i jego zdjecie wrzucamy w wyszukiwarke okazuje się , że na jednej reklamie ma lat 30 na innej 50 , raz specjalista od kolana, raz od wrzoda na żołądku innym razem od owsika. Czytamy komentarze i sprawdzamy ceny tych samych specyfików na Allegro czy Alixie. Ubaw bywa nie zły. Żal ludzi szukających pomocy, bo tonący chwyta się brzytwy

 11. W najnowszym tv14/ program telewizyjny/jest reklama tego suplementu jako cudowny lek na miażdżycę wynalazca Marc Derwick. Zamówienia przyjmuje Kraków ,cena opak. 60szt. 129 zł.

 12. Witam. Ja po części nie zgodzę się z autorem jeżeli chodzi o Maść Manuka. Co prawda koszty były wysokie ale przy jego stosowaniu przez pół roku byłam całkiem wyleczona z AZS (a mam je na całym ciele) niestety po ulepszeniu składu manuki i zmianie nazwy na Masuskin Active masc nie pomagała a szkodzila (widać została ulepszona o coś na co jestem uczulona)

 13. Witam. To i owo nr 7 z dnia 13.02.2018 cudowny lek na miażdżycę Marc Anthony Derwick z Australii. Nie dajcie się nabrać.

 14. Witam. W Super TV nr 3 z dnia 5.02.2018 też jest reklama "cudownego leku" Remaxin, na miażdżycę.Na Boga, nie wierzcie w te szarlatańskie specyfiki i ich nie kupujcie!!! No chyba, że chcecie szybciej pożegnać się z tym światem.

 15. W "Przyjaciółce" to samo. Nie pamiętam nazwy preparatu, ale ten sam typ marketingu i oszustwa. Nawet kiedyś zrobiłam im zdjęcia – w dwóch kolejnych numerach gazety była reklama tego samego specyfiku, to samo nazwisko "lekarza", ale zdjęcie zupełnie innej osoby 😛

 16. Ktoś to kupił i wie jak działa? Proszę o dokładniejszy opis faktyczny bo zawartość deklarowanych ziół wygląda niegroźnie – ziołowy specyfik na miażdżycę dr. Derwicka.

 17. Tygodnik "Angora" Nr45 z 11.11.2018 lekarz doktor ? Marc Anthony Derwick – uwaga ! Polak z Australii . Lek, preparat bez nazwy na miażdżycę . Człowiek taki nie istnieje – reklama coś w rodzaju oszustwo na wnuczka . Taki typ reklam powinien być zakazany za wprowadzanie w błąd czytelnika . Lekarze z takiej reklamy mają niezły ubaw . Faktyczny lek, który jest bezpieczniejszą alternatywą dla statyn nazywa się inhibitor PCSK9 ( Lek Ewolokumab ).

 18. Właśnie to czytam. Jednak mam pytanie o reklamowany tam cytryniec chiński. Czy ktoś może sie ustosunkować do samych właściwości rośliny albo ma link do tego o wyższym poziomie wiedzy niż portal poradnikzdrowie?

 19. Bardzo dziękuję za ostrzeżenie! Dodam, że te reklamy pojawiają się nie tylko w prasie plotkarskiej, kolorowej, tzw. yellow, jak pan wspomina, ale wyświetlają się pod artykułami na stronach Dziennik.pl itp. Cudowny lek na miażdżycę prof. Derwicka nazywa się aktualnie Revelastin 2 Wspominam o tym, bo może ktoś będzie szukał informacji, jak ja Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Będę zaglądać na bloga.

  PS. dodam jeszcze, że zdjęcie pana "prof." wraz z wyleczoną żoną, znajduje się na wielu stronach, najczęściej opisane jako "Happy look stock photo. Image of male, cheerful, masculine" 😀

 20. A ja już prawie dałem nabrać i zamówiłem ale jeszcze nie doszło Revelastin, więc pozostaje podziękować Wam za info a od dostawcy pana "profesora" nie odbierać. Pozdrawiam

 21. Właśnie czytam tygodnik " Gwiazdy Mówią " i prof. William Draper
  pisze o "swojej " metodzie na miażdżycę i zaczynają się cuda na kiju. Cała strona reklamy. Niestety w necie nie ma takiego PROFESORA . Nie dajcie na naciągać !

 22. Dr Marc Derwik reklamuje
  cudowny lek na miażdżyce- w wiadomościach, w telefonie.
  Zdjęcie z żoną.

  Też jest oszustem?
  Proszę o info

 23. Czemu odpowiednie służby nie wezmą tych naciagaczy za tyłek, przecież to legalne nabijanie w butelkę naiwniaków. Zaciekawiła mnie reklama w necie zacząłem szukać i masz “babo placek”kolejna chohsztaplerka nie dajcie się nabierać .

 24. Angora nr 9 z 2019r. Reklama Revelastinu profesora Chao na redukcje cholesterolu i udrażniania żył. Produkt oparty o Cytrynian chiński, który nie ma takich właciwosci leczniczych. Oszustwo. Reklama podaje, że kuracja trwa 5 tygodni. Opakowanie na dwa tygodnie, 30 tabletek, 97 PLN

 25. Własnie czytałam o cudownym leku na udrażnianie żył “Remi Blaston” profesora Derwica. Jestem po przebytym zawale i zrozumiałe jest ze chce jeszcze na tym swiecie pozostać a wiec zainteresowana jestem tematem oczyszczania żył i unikniecia kolejnego zawału. Na stronie oferujacej produkt sa wypowiedzi podobno zachwyconych uleczonych. Jeden problem jednak jest że nie mozna dokonac wpisu i zadać pytania czy wypowiedzieć sie hmmm troche to dziwne. Dopuszczanie produktów które nie sa przebadane i nie maja nic wspólnego z tym kto i co oferuje jest igraniem z zyciem ludzkim. Nie cena preparatu jest wysoka ale fakt że oszukiwani sa ludzie którzy szukaja ratunku to chyba zbyt wysoka cena . Jaka widać kazdy moze sobie zarabiać na chorych wystarczy mieć prosty pomysł i do fiolki wsypać kilka ziół opisać że to wspaniały lek na … cos tam … i bez problemu zarabiamy kase. Jak to jest mozliwe ze certyfikaty wystawia sie bez sprawdzenia i udowodnienia ze preparat działa zwłaszcza gdy mowa o ludzkim zyciu. Świat schodzi na psy gdzie kasa przesłania wszystko a zycie ludzkie nie ma znaczenia, masakra. Dobrze że sa ludzie którzy ostrzegaja przed oszustami .
  Pozdrawiam

 26. Wirtualna Polska umieszcza reklamy naciągaczy i oszustów ,liczy się tylko kasa ,dla tego portalu zdrowie ludzkie nie ma żadnego znaczenia

 27. Mam pytanie .Czy z prawnego punktu widzenia nie poniesie się odpowiedzialności jeżeli parę setek ludzi dokonało by zamówienia i nie odbierało przesyłek tego “leku”. Naraziło by to złodziejską firme na poniesienie kosztów wysyłki i odbioru przesyłki gdyby “lek” jej zwrócono. Byłby to może sposób na walkę z tymi oszykańczymi procederami

  1. Nie dam sobie uciąć głowy, ale każdy ma prawo odstąpić od przyjęcia towaru zakupionego przez internet. Oczywiście o ile spełnia się wymogi czasowe, nieuszkodzone opakowanie itd.

 28. Dzięki, że wpadłem tu i dopiero tu uświadomiłem sobie jak ludzie są okropni aby na cudzej chorobie tylko zarobić. Ten proceder musi się zakończyć i ukrócić dalsze praktyki oszukiwania ludzi dając nadzieję na coś co pozwoli jedynie wydoić moją kieszeń. Pozdrawiam!

 29. Ostatnio remi bloston wynalazł Polak profesor Jan Zygmunt jakis tam. Naciagania ciąg dalszy. Oferta tym razem ukazała się na interia 23.07.2019.

 30. Ja również dałam się nabrać. Mam problem z obrzękiem nóg i chciałam sobie pomóc .Odebrałam REMI BLOSTON ,lecz miałam jeszcze inne zlecone leki do zużycia i zanim zaczęłam stosować zakupione tabletki dostałam ostrzeżenie ,że nie wolno mi używać zakupionych ” pies wie co to” jak nie kupię następnych trzech kontynuacji i wtedy dopiero zapaliła mi się lampka ,że dałam się oszukać. Oczywiście zablokowałam złodzieja i nie odbieram jego telefonów.

 31. Prof “biologii komórkowej” Jan Zygmunt Słowik (lub Zygmunt Jan Słowik) to postać fikcyjna, podobnie jak “biologia komórkowa” jest fikcyjną nauka. A ” preparat” Remi Bloston ma podobne działanie na blaszki miażdżycowe jak syrop ziemniaczany czy napar z mięty… Prokuratorzy umarzają postępowania w takich przypadkach, bo tropienie takich “firm” jest poszukiwaniem duchów – o ile nie ma sie odrobiny dobrzej woli. Prościej ( w sumie bardziej opłacalne) jest fabrykować zarzuty dla działaczy opozycji na podstawie dętych zeznań pouczonych odpowiednio “świadków koronnych” odsiadujących spore wyroki za zwykłą bandytierkę. Brawo Ziobro – to jest ta dobra zmiana

 32. Tym razem na ONET . Zakamuflowany zdjęciem owoców jeżyny preparat “Reni Bloston”,na miażdżycę wynaleziony przez polaka Zygmunta Słonika dla żony taki sam preparat wymyślił profesor z Australii Pan Marc Derwick też dla swojej żony ciekawy zbieg okoliczności. Nazwa preparatu taka sama no i nie dostępny w aptekach.

 33. Z tym specyfikiem na blaszki miażdżycowe jest tak jak z maściami ,szamponami i innymi cudami na wypadanie włosów,działa rewelacyjnie,a łysych przybywa.

 34. Udało się komuś znaleźć jakąkolwiek informację o tym profesorze ? Miasto gdzie pracuje, uczelnia, instytut, udział w konferencjach naukowych, jakieś opracowanie naukowe?
  Taki wspaniały lek i zero informacji o jego twórcy?

 35. Aktualnie cudowny lek na miażdżycę to Cardition i znów jest wynaleziony przez prof. Słowika. Wrzucenie fotki rzekomego profesora w Google daje wynik “stomatologia”, czyli mówiąc w skrócie, jest to zdjęcie na otwartej licencji a więc do wykorzystania przez każdego, ale na pewno nie jest to zdjęcie rzekomego profesorka.

 36. Ej ludziska, dajcie sobie spokój z tym codownym lekiem, ten lek jak też jego wynalazca to jedna wielka ściema. Naukowiec o takich personaliach nie istnieje, a te pierdy o cudownym działaniu tego wątpliwego leku, na kilometr pachną oszustwem. Ludzie nie kupujcie tego gowna bo szkoda waszych piniedzy a co najważniejsze waszego zdrowia.

 37. “Rewelacyjny” wynalazek prof. Zygmunta Jana Słowika do kuracji kardio – cyrkulacyjnej zmian miażdżycowych pojawił się w intensywnej reklamie internetowej pod nową nazwą A – cardin (dawniej Cardition). Obietnica oczyszczenia naczyń w 28 dni za 137,- zł. Obszerna część opisująca niezwykłe korzyści – bez zmian. Brak faktycznego składu , producenta, certyfikatu jakości. W Internecie dużo o osiągnięciach prof. dr hab. n. med. Agnieszce Słowik, o Janie Zygmuncie jakoś mało. Nie dziwi mnie chęć dorobienia przez udział w reklamie środków na artrozę znanych aktorek (Tyszkiewicz, Pakulnis, Krakowska). Dziwi mnie brak reakcji władz krajowych na żerowanie na ludziach zdesperowanych (tonący brzytwy się chwyta) i obojętność na Eldorado oszustów!

 38. Chyba Państwo nie wiedzą, w jaki sposób te teksty powstają.
  Ja wiem, i mój przyjaciel również.

  Firmy produkujące takie badziewie intensywnie piorą mózgi – zarówno swoim pracownikom jak i odbiorcom. I jest to robione z pełną świadomością, z pełną premedytacją. Są całe oddziały zajmujące się kontaktami z policją i rzecznikiem praw konsumenta.

  Przy zlecaniu mówione jest “napisz cokolwiek (w kwestii tego, jak preparat ma działać), i tak nikt tego nie czyta”.

  I, o zgrozo, ludzie kupują. Osoby z działu call center są dokładnie szkolone do podszywania się pod lekarzy. Wiedzą, że starsi ludzie przeważnie są samotni, są też uczeni jak “nawiązać więź”, bo przecież “ten miły Specjalista (tak się przedstawiają konsultanci po dwóch dniach szkolenia) na pewno nigdy by mnie nie oszukał”.

  To zwykłe sku**[ciach!]**o. Jak tylko się zorientowałam, co jest grane – zwinęłam manatki. A tak się składa, że przypadkiem i mój przyjaciel się tam zaplątał… w podobnej roli.

  Każdy kontakt z klientami – od początku do końca – jest wypaczeniem, kłamstwem, niedomówieniem. Dokładnie tak samo traktowani są pracownicy. Polityka tych firm jest skandaliczna.
  Takie praktyki konsumenckie powinny być surowo karane więzieniem.

 39. Dlaczego Polskie Władze śledcze nie wezną się za tych pseudo naukowców i nie wsadzą ich do kryminału na długie lata ! Czy w Polska to kraj wolnej amerykanki, gdzie można oszukiwac każdego jak się tyko da !!!!!

 40. Bezradność, bezczynność, brak jakiejkolwiek reakcji na rosnącą ilość reklam oszukańczych suplementów “leczniczych” jest oburzająca. Gdzie jest “szeryf” Ziobro? Na oszukiwaniu ludzi powstają gigantyczne fortuny! Zarabiające na fałszywych reklamach media internetowe i drukowane też powinny być pociągane do odpowiedzialności!

 41. Mam pytanie . Dlaczego cena tych “specyfików” obojętnie jakiej maści jest przeważnie 137 zł. Czy wynika to z jakichś limitów podatkowych ? Kiedy widzę za cokolwiek taką kwotę jest to dla mnie sygnałem że to ściema.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZOBACZ POZOSTAŁE WPISY

O tajemniczym chmielu

Podczas wędrówek po skrajach bagien i lasów, czasami zauważam sznury chmielu zwisające z bzin i co mniejszych krzewów. Szymon Syreniusz w Zielniku (1613) tak pisał […]

Czytaj dalej…

CZYTAJ DALEJ

Rycyna: Czy mamy powody do obaw?

Życie płata niesamowicie przewrotne figle. Miałem wszystko ułożone i przygotowane: konspekt, grafiki, materiały, pierwsze akapity. Włączyłem serwis informacyjny i całość poszła w kompletną rozsypkę. Niniejszy […]

Czytaj dalej…

CZYTAJ DALEJ

SZUKAJ WPISÓW

PATRONITE

ARCHIWUM

Archiwa
error: Kopiowanie zawartości wzbronione.